• Ereğli Caddesi No:49/2 Siteler
    Altındağ ANKARA / TÜRKİYE
  • +90 (312) 376 95 20
    camisanat@gmail.com
Ahşap Sanat

Mihrap Minber Kürsi

     Ahşap Sanat, göze ve ruha, içsel huzura hitap eden; cemaati bir arada toplayan ve dinimiz için son derece önemli olan camiler için dayanıksız, kötü gözüken işlevsel özelliklerden yoksun cami mobilyalarına alternatif olarak hizmet vermeye başlamıştır.

     Ahşap Sanat tarafından üretilen cami mobilya modelleri ince işçiliğin, yüksek kalitenin ve maksimum dayanıklılığın izlerine sahiptir.  Ahşap Sanat Cami Mobilya Modelleri de yapımında incelik ve titizlik isteyen ve bu nedenle titizlikle üretilen ürünlerdir. Firmamız her ürününde kaliteli üretimi destekler. Peki, cami mihrap, minber, kürsü modelleri nelerdir? Cami mihrap, minber, kürsü modelleri fiyatları nedir?

Cami Mihrap Minber Kürsü Modelleri Nelerdir?

     Bir cami içerisinde son derece önemli olan mihrap, minber ve kürsü ürünleridir. Mimari elemanlar içerisinde son derece önemli olan bu yapı elemanlarının kullanım amaçları aşağıdadır:

     Mihrap, kıbleyi yani Mekke’yi işaret eder. Ahşap Mihrap namaz ibadeti esnasında dönülmesi gereken yönü, işaret eden bir niş olarak tanımlanmakta ve mimaride çok uzun yıllardır yer almaktadır. Camilerde imamın namaz kıldırdığı yeri tanımlamak ve işaret etmek için kullanılan mihrap,  dini mimarinin en önemli elemanlarından biridir. Dini mimarinin dolayısıyla da cami mobilyalarının en önemli elemanlarından biri olarak görebileceğimiz mihrap elemanları taç, çerçeve, alınlık, köşelik, kavsara, niş, sütunce ve oturmalıktır.

     Ahşap minber, bir cami içerisinde oldukça önemli bir kısım olarak yer almaktadır. Klasik bir cami minberinde, kapı, gövde ve şerefe olmak üzere üç ana kısım yer almaktadır. Bu kısımlardan biri olan kapıda da yan söveler, aynalık, taç ve kapı kanatları bulunmaktadır. Camii ile mescit  arasındaki farklılığı ortaya koyan en temel belirleyici öge olarak bilinmektedir.

     Vaizlerin vaaz ya da ders vermek istediği vakitlerde çıktıkları yere cami vaaz kürsüsü adı verilir. Bu kürsüler, vaazı bölmemek ve/veya daha net görüntü elde edebilmek için yüksek bir yapı olarak inşa edilmelidir. Bu kürsülerin birçoğunda süsleme yer alır. Ahşap Sanat Cami Vaaz Kürsüsü Modelleri ile her zaman dikkati çeker.

Cami Mihrap Minber Kürsü Modelleri Fiyatları

     Cami Mihrap Minber Kürsü Modelleri fiyatları son derece merak edilmektedir. Ahşap Sanat, göze ve ruha, içsel huzura hitap eden; cemaati bir arada toplayan ve dinimiz için son derece önemli olan camiler için dayanıksız, kötü gözüken işlevsel özelliklerden yoksun cami mobilyalarına alternatif olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bu nedenle özel ve önemli bir firma olarak sektördeki yerini alır.

     Ahşap Sanat Cami Mobilyaları hususunda her zaman kaliteli ürünler sunar.  Cami mihrap minber kürsü modelleri de bunlardan yalnızca birkaçıdır. Ahşap Sanat tarafından üretilen cami mobilya modelleri fiyatları model ve işçilik hesaba katılarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle modellerimizi incelemeniz ve ardından bizler ile iletişim kurmanız tavsiye edilir.

Ürünlerimizle ilgili teklif almak için teklif formumuzu doldurun